Kiedy 13 lat temu zaczęłam interesować się bambusami, nie pomyślałabym, że tak wiele osób się nimi zainteresuje, a nawet – zafascynuje. Ponieważ wtedy bardzo brakowało mi w sieci miejsca, gdzie można by dowiedzieć się o nich przydatnych i ciekawych rzeczy, założyłam tego bloga – BambusowySen.pl.

 

A całkiem niedawno, by chyba w 2019 roku pomyślałam, że warto było by mieć możliwość podyskutowania o nich, pooglądania jak rosną u innych w różnych zakątkach Polski, stworzenia przestrzeni, w której każde pytanie o te orientalne trawy będzie mile widziane. Założyłam więc grupę na Facebooku, której celem jest właśnie zrzeszanie osób pochłoniętych egzotycznymi roślinami bez reszty. Oprócz tematów bambusowych rozmawiamy tu też o palmach – tych ogrodowych i tych doniczkowych, bo to także dwa super ciekawe tematy. Inne egzotyki też są mile widziane! Obecnie nasza społeczność to ponad 8 tysięcy osób i Ciebie też do niej zapraszam.

 

Nasza grupa to miejsce, do którego zapraszam zarówno osoby początkujące, jak i te bardziej zaawansowane. Inspirujemy się nawzajem, dzielimy doświadczeniem i podpowiadamy jak wybrać rośliny do swojego ogrodu czy domu. Nie ma tu miejsca na docinki, podśmiewajki czy hejt.

Mówi się, że podobno grupy na Facebooku odchodzą powoli do lamusa – a jednak nasza społeczność z dnia na dzień rośnie. Codziennie przybywa kilkanaście-kilkadziesiąt osób w różnym wieku, z różnymi doświadczeniami. Jako administrator pilnuję, by panowała w niej przyjazna atmosfera i każdy otrzymał odpowiedź. Żadne pytanie nie jest zbyt banalne czy głupie, bo wiem, że każdy kiedyś zaczyna swoją przygodę z roślinami egzotycznymi. Mamy w grupie specjalistę od bananów i alokazji – Maćka Iskrę, oraz Andrzeja Sobkowiaka z bloga Palmy w Taczanowie. Bardzo chętnie się udzielają i odpowiadają na pytania dotyczące tych roślin. Z Andrzejem nawet napisaliśmy e-booka o uprawie palm mrozoodpornych w Polsce!

 


 

Grupa 'Bambusy mrozoodporne i palmy w Polsce’ jest miejscem jest dla Ciebie, jeśli:
  • chcesz zacząć swoją przygodę z bambusami, palmami mrozoodpornymi czy domowymi, bananami
  • masz już egzotyki w swoim ogrodzie, ale potrzebujesz wsparcia w ich uprawie
  • szukasz inspiracji ogrodowych
  • masz w domu palmy, o które szczególnie chcesz zadbać
  • interesują Cię inne rośliny egzotyczne takie jak: sagowce, alokazje, kolokazje, oliwki…
  • i oczywiście, jeśli masz kłopot, ze swoimi roślinami 🙂

Tutaj możesz do niej dołączyć!

Czy są jakieś warunki uczestnictwa w grupie?

Jedynym warunkiem jest przeczytanie krótkiego regulaminu – to wszystko 🙂 Mamy w specjalnej zakładce 'pliki’ na grupie dwa dokumenty, które pomogą Ci na start z bambusami i palmami doniczkowymi. Znajdziesz też wskazówki dotyczące tego, jak szybko znaleźć odpowiedź na grupie. Przeglądając posty przy pomocy lupki możesz zobaczyć jak inni członkowie radzili sobie z podobnym problemem.

Zobacz co obecni członkowie mówią o naszej grupie!

 

A czego szukają nowe osoby na naszej grupie i skąd się o niej dowiedzieli?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Teraz czekam na Ciebie!