Bezpłatny mini-kurs mailowy 👉🏻 Jak kupić zdrową palmę do ogrodu, na balkon lub taras 🌴 (klik)

Bambusy na tarasie – projekt Allium Design

W końcu udaje mi się napisać posta na temat wykorzystania bambusów przy projektowaniu krajobrazów i wnętrz. Niestety z bambusami w pomieszczeniach nie jest tak łatwo (więcej o tym pisałam tutaj), jak z roślinami posadzonymi w ogrodzie, ale odpowiednia odmiana przy właściwej pielęgnacji pozwoli nam cieszyć się orientalnym klimatem.

Dzięki uprzejmości pani Anety Balawajder z firmy Allium Design mogę zamieścić tu przykładowe projekty, jak również zdjęcia konkretnych realizacji z wykorzystaniem bambusów. Poniżej dwa przykładowe projekty wystroju holu. Oprócz bambusa Pseudosasa japonica wykorzorzystano także inną egzotyczną roślinę – agawę parryi.

Projekt aranżacji wnętrz autorstwa firmy Allium Design.

Alternatywna koncepcja aranżacji holu również autorstwa firmy Allium Design.
Projekt w trakcie realizacji, posadzono już bambusy i agawy.
Dekoracyjne białe kamienie dobrze uwydatniają zieleń roślin, a bambusowe tyczki podkreślają orientalny charakter kompozycji.
Cała kompozycja została ożywiona czerwonymi ceramicznymi kulami.

Drugi prezentowany dziś projekt jest aranżacją zadaszonego tarasu. Wykorzystano do tego bambusy drzewiaste, konkretnie gatunek Phyllostachys aureosulcata ‘Spectabilis’.

Przykładowa aranżacja tarasu. Bambus drzewiasty odpowiednio uformowany dla uwydatnienia łodyg w dolnej części. Wystarczy do wybranej wysokości sekatorem poobcinać dolne gałązki.

Bambus drzewiasty pięknie wygląda na jasnym tle.
Szybko rosnąca ściana zieleni.

Bambus i kamień – proste i efektowne połączenie.
Gotowa aranżacja z ciemnobrązowymi meblami.

Trzeba przyznać, że tak urządzony taras wygląda elegancko, nowocześnie i orientalnie zarazem. Jeśli dodać  do tego delikatny szum liści bambusa poruszanych letnim wiatrem – mamy idealne miejsce do odpoczynku!

Zapraszamy i polecamy:

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *