Chcesz się ze mną przenieść do Malezji i Singapuru? Obserwuj relację na Instagramie! (klik📲)

Do kiedy można najpóźniej sadzić bambusy?

Do kiedy można najpóźniej sadzić bambusy_

Robi się coraz chłodniej i zastanawiasz się,czy można jeszcze wysadzać do ogrodu sadzonki bambusów. A może lepiej poczekać z tym do wiosny?

Już odpowiadam! Jesień to bardzo dobry czas na wysadzanie bambusów do gruntu. Według niektórych nawet lepszy niż wiosna. Dlaczego? Od września upał się kończy i zaczynają się jesienne opady. Dzięki temu bambusy sadzone jesienią mają do zimy jeszcze wystarczająco dużo czasu, aby uformować nowe korzenie i nie trzeba trzeba ich stale podlewać, bo ziemia dłużej trzyma wilgoć. O tej porze roku ziemia jest cieplejsza niż wiosną, a bambusy potrzebują ciepłego podłoża, aby dobrze rosnąć. Co więcej, dzięki sadzeniu jesiennemu – wiosną bambus ma już dobry punkt do startu – korzenie i kłącza już są, można skupić się na nowych pędach.

Do kiedy można najpóźniej sadzić bambusy_

Do kiedy można wysadzać bambusy do ogrodu?

Do momentu, kiedy będzie już naprawdę zimno – zaczną opadać z drzew liście. Na przykład bambusy w opolskim Zoo sadzone były pod koniec października w 2008 roku, a wyglądają teraz fenomenalnie. Zobacz na filmiku, który nakręciłam w lipcu tego roku (włącz sobie jakość w HD :)

Tutaj możesz zobaczyć, jak bambusy w Zoo wyglądały w 2016 roku.

Sadzonki bambusów sprzedawane w doniczkach można sadzić od wiosny do jesieni. Możesz sprawdzić sadzonki z mojego sklepu klikając tutajNa zimę trzeba je potem zabezpieczyć, a dokładniej osłonić glebę przed mrozem. Jeśli chcesz wiedzieć, przez ile zim trzeba bambusy okrywać, sprawdź ten wpis. Gruba warstwa ściółki na przykład z liści, naprawdę robi różnicę.

Jeśli masz jakiś cenny i wrażliwy gatunek bambusa, to lepiej przesadzić go do większej donicy i przezimować do wiosny w chłodnym i jasnym pomieszczeniu, pamiętając o podlewaniu. Dla takich gatunków lepiej jest, aby miały więcej czasu na ukorzenienie się w nowym miejscu.

ZOBACZ SADZONKI BAMBUSÓW

sadzonki bambusów

    Jedna odpowiedź

    1. Super bambusy!!! Ja mam na balkonie bambusa ” Fargesia rdzawa, rozłożysta ” już drugą zimę, ale przesadzę go do gruntu, ponieważ za bardzo się rozrastana na boki. Mam już inny bambus który rośnie prosto, mam nadzieję że przetrzyma zimy. Pozdrawiam.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *