Szukasz pomocy
profesjonalisty?

Potrzebujesz porad skrojonych na miarę Twojej konkretnej sytuacji? Nie masz czasu na samodzielne szukanie informacji online? Umów się ze mną na konsultację.

Zależy Ci na moim indywidualnym wsparciu dopasowanym konkretnie do Twoich potrzeb?

Skorzystaj z indywidualnych konsultacji. Przygotowałam dwie opcje tematyczne: bambusową i palmową, by było Ci łatwiej wybrać.

Poniżej znajdziesz szczegóły i zalety takiej konsultacji, informacje o tym na czym polegają, jak się umówić i jak wyglądają.

Jeśli potrzebujesz wsparcia w temacie innych roślin niż palmy / bambusy czy doboru różnych roślin egzotycznych na balkon, taras, do ogrodu, albo projektujesz ogrody – napisz do mnie maila na hello@bambusowysen.pl, a ja odpowiem, jak mogę Ci z tym pomóc.

Szczegóły oferty

Konsultacje indywidualne

BAMBUSOWA
KONSULTACJA ONLINE

250 zł

Czas trwania: 30 minut

🎋 myślisz o żywopłocie z bambusów, ale nie wiesz, czy się u Ciebie sprawdzi
🎋 chcesz posadzić bambusy na balkonie lub tarasie, ale nie wiesz jakie
🎋 martwi Cię stan Twoich bambusów i nie wiesz, co zrobić
🎋 nie wiesz, ile potrzebujesz roślin, jak je posadzić
🎋 i jak o nie dbać przez cały rok, by pięknie rosły

PALMOWA
KONSULTACJA ONLINE

250 zł

Czas trwania: 30 minut

🌴 dostałeś palmę doniczkową po babci, jest dla Ciebie cenną pamiątką i chcesz o nią jak najlepiej zadbać
🌴 twoja palma marnieje w oczach i nie wiesz, co robić
🌴 zmagasz się z przędziorkiem, wełnowcem albo suchymi liśćmi na swojej palmie
🌴 potrzebujesz porad dopasowanych do Twojej konkretnej palmy, a nie ogólników
🌴 chcesz posadzić palmę w ogrodzie i nie wiesz, jak się za to zabrać

Szczegóły oferty

Konsultacja bambusowa

Czy marzy Ci się ogród z orientalnym akcentem? A może taras lub balkon osłonięty zieloną ścianką z żywych bambusów? Zobacz, jak mogę Ci pomóc zamienić marzenie w szumiącą liściastą rzeczywistość!

Bambusami zajmuję się już 15 lat. Wiesz, że rośliny przeze mnie dobrane i dostarczone pięknie rosną w opolskim, łódzkim, wrocławskim, poznańskim i warszawskim ZOO, a także na egzotycznym tarasie Marcina Tyszki i Julii Wieniawy? Są też w ogrodzie mojej mamy, na moim balkonie i w tysiącach ogrodów moich klientów. Z chęcią pomogę Ci znaleźć gatunek odpowiedni dla Ciebie!

(To prawda, odbiła mi palma na punkcie bambusów).

O tym, dlaczego je tak uwielbiam, pisałam nawet dla Gardeners’ World.

Kto raz usłyszy szum ich liści, poczuje, ile spokoju wnoszą do ogrodu – i serca.

Z doświadczenia wiem, że gdy dopiero wchodzisz w świat bambusów i zobaczysz jak duży jest ich wybór, możesz potrzebować kogoś, kto pomoże Ci dobrze je dobrać.

Co bierzemy pod uwagę?

🟢 efekt, jaki chcesz uzyskać potrzebujesz (więcej prywatności dzięki żywopłotowi, orientalny bujny akcent na balkonie…),
🟢 stanowisko, w jakim będzie rósł bambus,
🟢 wysokość, jaką chcesz by osiągnął
🟢 i – przede wszystkim – jego odporność na mróz.

Jeśli serce zabiło Ci mocniej na widok tych pięknych, egzotycznych roślin, ale wciąż czujesz, że potrzebujesz kogoś, kto wprowadzi Cię w świat bambusów to zapraszam Cię na indywidualną konsultację bambusową.

Podczas spotkania:

✅ dobierzemy bambusy do Twojego ogrodu, na taras lub balkon, tak, by jak najlepiej wykorzystać Twoje możliwości i możliwości bambusów
✅ powiem Ci, jak krok po kroku je posadzić, jak o nie dbać tuż po posadzeniu i w kolejnych latach, aby zdrowo rosły
✅ wyjaśnię Ci, jak je zabezpieczyć na zimę, aby co wiosnę z wigorem ruszały ze wzrostem, zamiast się regenerować po zimie.

Dla kogo są konsultacje bambusowe?

Konsultacje prowadzę dla właścicieli ogrodów, tarasów i balkonów, a także projektantów ogrodów.

Opinie klientów o konsultacji bambusowej

Konsultacje z Sylwią zaoszczędziły mi mnóstwo czasu i energii związanej z poszukiwaniem roślin na taras.Mam spore tarasy od różnych stron świata i dobranie do nich odpowiednich roślin to była dla mnie droga przez mękę, bo kompletnie się nie znam na roślinach.Bardzo podoba mi się efekt, jaki dają bambusy na tarasie, ale po kilku roślinnych porażkach rok wcześniej, bałam się znowu zainwestować w rośliny, o których niewiele wiedziałam. Próbowałam sama szukać informacji w internecie, ale gdy okazało się, że istnieje tak dużo odmian bambusów i sprawdzają się one w różnych warunkach, to byłam jeszcze bardziej zagubiona. A poza tym, nie bardzo miałam na to czas.Dzięki konsultacjom bambusowym u Sylwii nie tylko dowiedziałam się wszystkiego, co powinnam wiedzieć, ale wyszłam z gotową listą roślin do kupienia (łącznie z dokładnymi linkami) oraz planem, gdzie co posadzić, jak pielęgnować itd. Bez tych konsultacji mój taras na pewno nie wyglądałby tak pięknie w tym roku! Nie wpadłabym też na to, że mogę kupić malutkie (tańsze) sadzonki, bo trudno by mi było sobie wyobrazić, jak będą wyglądać (a one urosły błyskawicznie!). No i nie doszłabym do tego, w którym dokładnie miejscu postawić konkretne bambusy (np. niektóre lubią słonce bardziej niż inne).A przy okazji, Sylwia doradziła mi także w sprawie pielęgnacji palm w domu. Te konsultacje to inwestycja, która mi się wielokrotnie zwróciła! A do tego dzięki nim, stworzyłam sobie piękny taras w bardzo krótkim czasie.
Ania Huskowska @StylistkaDLADOMU
Ania Huskowska @StylistkaDLADOMU
Zastanawiałam się nad zakupem bambusów do celów spożywczych i na tyczki do ogrodu – mam sporo roślin wymagających podpór, a bambusowe tyczki są w każdym sklepie budowlanym polecane i sprzedawane. Szukając bambusów natrafiłam na Sylwię :) Porozmawiałyśmy nie tylko o rodzajach bambusów, ale też o uprawie i pielęgnacji :)
Marika
Marika
W moim przypadku decyzja o zasadzeniu bambusów w ogrodzie była podyktowana zamiłowaniem do malarstwa japońskiego. Podstawową umiejętnością, którą się szlifuje jest malowanie bambusa. ogród mamy podzielony na dwie strefy jedna to narażona na silne wiatry otwarta przestrzeń słoneczna druga spokojniejsza a le bardziej zacieniona.Konsultacja pomogła nam zdecydować jakie gatunki wybrać, aby przerwały i czuły się dobrze. Bardzo profesjonalna rozmowa i analiza zdjęć pozwoliła ustalić Wszystkie szczegóły bez potrzeby osobistego kontaktu.Bambusy rosną, mają się świetnie a ja mam co malować. Bardzo szczerze polecam.
Tyna Majczuk
Tyna Majczuk
Bardzo dziękuję za wspaniałą rozmowę o bambusach, ogrom wiedzy i profesjonalne wsparcie. Konsultacje z tobą to czysta przyjemność. Dowiedziałem się wszystkiego czego potrzebowałem i jeszcze więcej.
Konrad, projektant ogrodów - KONRAD, PROJEKTANT OGRODÓW
Konrad, projektant ogrodów - KONRAD, PROJEKTANT OGRODÓW
Zachęcam do skorzystania z konsultacji indywidualnej z Panią Sylwią. Miła rozmowa a przede wszystkim pełen profesjonalizm. Zaoszczędziłem czas i uzyskałem szczegółowe i praktyczne informacje odnośnie uprawy bambusa jak również pomoc przy wyborze konkretnego gatunku rośliny, która najlepiej pasowałaby do moich oczekiwań i uwarunkowań ogrodu.
Marcin
Marcin
Konsultacja była strzałem w dziesiątkę. Dokładnie zanalizowaliśmy nasz ogród i miejsca, w których planowaliśmy zasadzić bambusy. Dzięki Sylwii dobraliśmy gatunki odpowiednie do stanowisk i mam nadzieję (właśnie zimują po raz pierwszy), że dadzą radę 🙂Zadałam mnóstwo pytań, na które dostałam szczegółowe i dostosowane do mojej sytuacji odpowiedzi… Apetyt na egzotykę rośnie 🙂 POLECAM Z CAŁEGO SERCA! Nawet tym, co przekopali Internety wcześniej, jak ja to mam w zwyczaju 🙂
Blanka
Blanka
Konsultacja przebiegła bardzo sprawnie i merytorycznie. Sylwia była świetnie przygotowana do konsultacji, przeanalizowała temat, odniosła się do każdego mojego pytania i wątpliwości.Rzetelnie omówiła całą przygodę od wyboru roślin do mojego ogrodu, przygotowania podłoża, nasadzenia, odżywiania, pielęgnacji, w tym cięcia, aż do zimowania, opisała zmiany wysokości, pokroju roślin na przestrzeni kolejnych lat ich życia w ogrodzie.Przytaczając argumenty i staranne, dopracowane w szczegółach opisy wyczerpała temat i nie pozostawiła we mnie żadnych pytań i nieścisłości. Chyba mogę powiedzieć, że zaraża pasją, bo już nie mogę się doczekać terminu sadzenia. Gorąco polecam!
Julita
Julita

Wykupienie konsultacji bambusowej było w moim przypadku bardzo dobrym pomysłem.

Miałam ogólną wizję jak chciałabym, żeby wyglądał mój ogród ale wskazówki i porady, które otrzymałam podczas konsultacji pozwoliły mi wybrać odpowiedni gatunek bambusów do warunków panujących w ogrodzie.

Był to trafiony wybór a bambusy mają się świetnie.

Marta
Marta
Szczegóły konsultacji

Konsultacja palmowa

Kupiłeś palmę, przyniosłeś ją do domu i ustawiłeś w salonie, aż nagle zaczęły schnąć jej liście, pojawiły się na nich plamki i ogólnie zaczęła wyglądać coraz słabiej? Albo ma się dobrze, lecz mimo dobrej opieki nie rośnie?

A może trafiła do Ciebie piękna palma w spadku po babci i boisz się, że sobie z nią nie poradzisz i ta bezcenna pamiątka padnie?

Pokażę Ci jak się opiekować się Twoją palmą, by zachwycała każdego gościa w Twoim domu. A przede wszystkim sprawiała radość Tobie.

Co bierzemy pod uwagę?

🟢 gatunek palmy, jaki masz u siebie (jeśli nie wiesz, to chętnie ją dla Ciebie zidentyfikuję)
🟢 warunki, w jakich do tej pory rosła
🟢 wszelkie zmiany na palmie, które Cię martwią

Jeśli obawiasz się, że nie wiesz o niej zbyt wiele, nie przejmuj się, najważniejsze to wiedzieć w jakiej jest kondycji (tego dowiesz się ode mnie) oraz jak z nią postępować w przyszłości. A ponieważ sporo zależy od konkretnego gatunku, który masz u siebie, będziemy mogli precyzyjnie dobrać pielęgnację.

Podczas spotkania:

✅ zdiagnozujemy kondycję Twojej palmy
✅ powiem Ci, jak krok po kroku działać, aby pozbyć się ewentualnych chorób czy szkodników
✅ wyjaśnię Ci, w jaki sposób dbać o Twój gatunek palmy przez 4 pory roku
✅ dowiesz się, co możesz zrobić, by palma rosła szybciej (lub wolniej ;)
✅ będziesz w końcu mieć pewność, że wiesz, co masz robić, a czego nie musisz lub nawet nie powinieneś

Dla kogo są konsultacje palmowe?

Konsultacje prowadzę dla osób, które mają lub chcą mieć u siebie palmy – w mieszkaniu, na balkonie, tarasie, czy w ogrodzie. Także dla projektantów wnętrz i ogrodów.

Opinie klientów o konsultacji palmowej

Fachowa pomoc nawet w pozornie beznadziejnych przypadkach i to nie tylko dla „świeżaków”. Usługa w 100% warta ceny, przemiła, konkretna rozmowa, jasne i proste rozwiązania. Polecam z całego serca!

Wojtek
Wojtek

Prawie 3 miesiące temu kupiłam Kencję, o której marzyłam. Piękny okaz, wybrałam 170 cm, piękna zieleń liści. Niestety będąc zupełnym naturszczykiem palmowym, parę grzechów popełniłam i moja palma zaczęłam marnieć…

Poprosiłam o pomoc Sylwię, która szybko postawiła trafną diagnozę. Obcięłam parę liści, zmieniłam jej miejsce i zaczęłam obserwować. Moja Kencja wraca do stabilności. Są realne szanse na nowe pędy. Bardzo się cieszę, że udało się ją uratować. Sylwia dziękuję Ci za poświęcony czas. Pasja i wiedza, którą się ze mną podzieliłaś są dla mnie bezcenne.

Ewelina
Ewelina

Dziękuję za fachową pomoc! Można szukać na forach, pokazywać, pytać ale to nie to samo. Warto skorzystać z pomocy specjalisty który omówi konkretny przypadek i doradzi.

Dziękuję za pouczającą rozmowę. Pozdrawiam

Justyna
Justyna
Pani Sylwia znalazła czas na rozmowę w dogodnych dla Nas terminach i podzieliła się fachową wiedzą. Polecam konsultacje każdej osobie dla, której kwiaty i ich rozwój są ważne.
Dawid
Dawid
Konsultacja była super! Zadałam wszystkie nurtujące mnie pytania i uzyskałam wyczerpujące odpowiedzi. Teraz wiem co będzie lepsze dla moich palm i innych roślin egzotycznych. Wiem jakie błędy robiłam. Polecam!
Marta
Marta
Bardzo wyczerpująca konsultacja. Warto też wysłać zdjęcia przed samą konsultacją – wideo z telefonu może nie być tak dokładne. Pani Sylwia była również tak miła, że przesłała mi podsumowanie z naszej rozmowy, dzięki czemu nic mi nie umknęło. Polecam.
Łukasz
Łukasz
Konsultacja konkretna i w świetnej atmosferze, a po rozmowie podsumowanie w mailu. I o to chodzi! Dziękuję.
Agata
Agata
Bardzo rzetelna konsultacja. Żadne z moich pytań nie pozostało bez odpowiedzi. P. Sylwia zdecydowanie zna się na tym co robi. Serdecznie polecam!
Joanna
Joanna
Kim jestem

Od 15 lat zajmuję się
bambusami i palmami.

Cześć, tu Sylwia Hennek, przedsiębiorczyni, pasjonatka, założycielka jednego z najpoczytniejszych blogów o roślinach egzotycznych do uprawy w Polsce.

Moją specjalnością są bambusy ogrodowe i palmy. Zajmuję się nimi od 15 lat prowadząc sklep z sadzonkami bambusów Oaza-Palmy.pl i pisząc o egzotykach na blogu BambusowySen.pl. Pokazuję, jak je uprawiać z frajdą, bez zbędnego komplikowania.

Piszę ebooki, prowadzę webinary i konsultacje dla hobbystów i profesjonalistów.

Wśród moich klientów znajdziesz:

Zoo Chorzów / Zoo Gdańsk / Zoo Łódź / Zoo Opole / Zoo Poznań / Zoo Toruń / Zoo Warszawa / Zoo Wrocław / Uniwersytet Jagielloński / Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu / Polską Organizację Jiu Jitsu / Marcina Tyszkę / Julię Wieniawę

Też widzisz, że egzotyka wchodzi na salony?

ponad 12 000 osób w grupie na FB / ponad 100 000 sprzedanych sadzonek bambusów / blisko 25 000 klientów w całej Polsce / ponad 1 000 sprzedanych ebooków o roślinach egzotycznych

Najczęściej zadawane pytania

FAQ

✔️ Po opłaceniu zamówienia w osobnym e-mailu otrzymasz link do kalendarza. Wybierz w nim datę i godzinę.
✔️ W tym samym mailu prześlę Ci kilka pytań i poproszę o zdjęcia. Prześlij je najpóźniej na 2 dni przed nasza konsultacją.
✔️ Automatycznie otrzymasz e-mail z potwierdzeniem konsultacji i nie pozostaje Ci nic innego, jak czekać do naszego spotkania.

👍 Konsultacja prowadzona jest w formie video przez aplikację zoom.us (niczego nie musisz kupować, wystarczy pobrać i zainstalować na komputerze lub w komórce)

👍 Link i hasło do spotkania otrzymasz w osobnym e-mailu, po ustaleniu terminu konsultacji.

Wiem od swoich klientów, że nim skorzystali, mieli podobną myśl. Zaś po konsultacji nie mieli już wątpliwości, że warto. Bardzo cenię Twój czas, dlatego konsultację prowadzę intensywnie i esencjonalnie. Przed naszą rozmową zbieram od Ciebie wywiad, by przygotować gotowy komplet wskazówek (to też zajmuje czas:). Natomiast kiedy się łączymy na konsultacji online, od razu przechodzimy do rzeczy.

Po konsultacji otrzymujesz ode mnie nagranie spotkania, które możesz pobrać na swój komputer i wracać do niego kiedy i ile razy chcesz.

Zgadzam się: w internecie jest wszystko. Przydatne i nieprzydatne wskazówki. Rzetelne i byle jakie informacje. I to jest właśnie z punktu widzenia moich klientów najbardziej problematyczne.

Zgłaszają się do mnie zmęczeni przeglądaniem kolejnych stron, oglądaniem kolejnych filmików na YouTube, czytaniem blogów, zadawaniem pytań na grupach, nie zyskując konkretnych wskazówek, co do których mieliby pewność, że są rzetelne i pomocne. Skoro to czytasz, pewnie znalazłeś w internecie przynajmniej jedną wskazówkę, a potem poradę całkiem do niej przeciwną (np. zraszaj palmy i nie zraszaj palm). Korzystając z konsultacji, już nie będziesz mieć wątpliwości.

Oszczędzasz czas, masz jasne wskazówki i jeśli potrzebujesz coś dokupić, to masz pewność, ze naprawdę jest to potrzebne, a nie zbędne. Czyli pieniądze też oszczędzasz.

Konsultacje stworzyłam właśnie po to, aby móc zająć się konkretnie Twoim przypadkiem, Twoimi palmami, czy bambusami. Najpierw zbieram od Ciebie informacje oraz zdjęcia. Później na ich podstawie diagnozuję i przygotowuję porady skrojone pod Twoje konkretne rośliny. Może jednej trzeba czegoś więcej, a innej mniej. Cała rzecz polega właśnie na tym, by przyjrzeć się konkretnym palmom – roślinom, które są u Ciebie.

Zachęcam do sprawdzenia opinii o moich konsultacjach. To, co najbardziej cenią sobie moi klienci, to konkretne i indywidualne podejście. Bo w informacjach z internetu, nieraz nawet sprzecznych, nie mogli się już połapać. Korzystając z płatnej konsultacji zaoszczędzili mnóstwo czasu na własne poszukiwania, weryfikację informacji, niepotrzebne wydatki i działania.

Tak, w kalendarzu, do którego link otrzymasz po zakupie, znajdziesz też terminy weekendowe.

Po prostu do mnie napisz na blog@bambusowysen.pl, na pewno jakiś znajdziemy 🙂

Oczywiście, dane do faktury możesz wpisać w formularzu zamówienia.

Masz 3 miesiące czasu, by się na nią umówić. Czyli całkiem sporo :)

Tak, po konsultacji wysyłam Ci na maila link do nagrania. Pobierz je na swój komputer, wtedy możesz do niego wracaj jak często potrzebujesz.

Nie wiem, jaką mam roślinę, ale marnieje i chcę skorzystać z konsultacji. Czy mogę?
Napisz do mnie na maila blog@bambusowysen.pl i prześlij zdjęcia swojej rośliny z informacją, co Cię martwi, a ja odpowiem, jak mogę Ci z tym pomóc.

Projektuję ogrody i co jakiś czas potrzebowałabym skonsultować się w temacie egzotycznych roślin. Czy konsultacja to coś dla mnie?
Napisz do mnie na maila blog@bambusowysen.pl, a ja odpowiem, jak mogę Ci z tym pomóc.