Roślinne zakupy online do niedawna kojarzyły się ze strachem: czy moje sadzonki dotrą w całości? Czy dostawa jest bezpieczna? Dziś coraz więcej sklepów z roślinami działa w sieci! Asortyment jest bardzo zróżnicowany i każdy może znaleźć coś dla siebie – zarówno do ogrodu jak i do mieszkania. Z Waszą pomocáą przygotowałam listę 25 sklepów online z doniczkami i roślinami! Każdy sklep opatrzyłam krótkim komentarzem, aby łatwiej było Wam ocenić, czy znajdziecie w nim coś dla siebie:)

 

sklep internetowy z doniczkami i roślinami

W sklepach online można kupić sadzonki do ogrodu i donic w mieszkaniu, same doniczki czy osłonki. Niektóre oferują też rośliny w doniczkach gotowe do postawienia na półce 🙂

 

LISTA SKLEPÓW ONLINE Z SADZONKAMI, NASIONAMI, DONICAMI I INNYMY AKCESORIAMI OGRODNICZYMI

1. www.sklep.tomaszewski.pl – znajdziecie tu wiele roślin doniczkowych, także tych popularnych, jak maranty, sagowce, monstery czy draceny. Poleca Gosia z bloga Ogród w doniczkach i dodaje, że świetnie pakują rośliny!

2. www.tropiart.pl – to sklep z roślinami egzotycznymi do pomieszczeń i na zewnątrz, znajdziecie tu wiele palm, juki, oliwki, cytrusy i formy bonsai. Także takich sporych rozmiarów!

3. www.bestpalm.pl – zapewne znany wielu miłośnikom egzotyków – jeśli szukacie palm lub juk do posadzenia w ogrodzie, także takich sporych rozmiarów – znajdziecie je u Marka Malca z Dzierżoniowa.

4. www.sklep.barcikowscy.eu – zapraszają po piękne byliny, trawy, paprocie, zioła i krzewy w pojemnikach.

5. www.albamar.pl – mają olbrzymi wybór kwiatów do ogrodu, punkty, które można wymieniać na złotówki i przejrzystą stronę. Polecająca Ania zaznacza jednak, by robić zakupy w przedsprzedaży, bo w sezonie czas oczekiwania na realizację to dwa tygodnie, czasem czeka się na uzupełnienie magazynów.

6. www.zielony-salonik.pl – w ofercie nasiona, biopreparaty, akcesoria do wysiewów, drobne narzędzia, hydroboxy, książki ogrodnicze i katalogi roślin.

7.  www.sklep.kalisiak.pl – jeśli interesują Cię rododendrony, azalie i magnolie – tutaj jest ich spory wybór.

8. www.rosliny.cieplucha.com.pl – szeroki asortyment różaneczników, azalii, borówki amerykańskiej i nie tylko.

9.  www.plumeria.pl – w ofercie sadzonki, nasiona, grzybnie, ekologiczne nawozy, ule z trzmielami, zioła.

10. www.swiat.bylin.pl – wiele bylin, traw ozdobnych, ziół i paproci.

11. www.wedrowski.pl – szkółka pnączy zarówno owocowych jak i ozdobnych.

12. www.natureum.pl – ciekawy sklep z biologicznymi nawozami z rogów i kopyt, oraz alg.

13. www.projekt-warzywnik.pl – jak mówi nazwa – wszystko czego potrzebujesz do założenia warzywnika.

14. www.polnix.com.pl – wybór donic do wnętrz i ogrodu, znajdą się też doniczki z podstawkami.

15. www.ceramikatomaszewski.pl – również sklep Tomaszewskiego z bardzo fajnymi donicami ceramicznymi z podstawkami.

16. www.zagroda.cieszyn.pl – cebule, grzybnie, doniczki, narzędzia i agrowłókniny, naprawdę sporo tego 🙂

17. www.donium.pl – ten sklep z donicami spodobał mi się bardzo – duży wybór + mają ceramiczne “palmówki” z podstawką (np. z serii Mood).

18. www.doniczki-poznan.pl – tu również spory wybór doniczek ceramicznych, poidła dla ptaków, fontanny.

19. www.ladecora.pl – spory wybór osłonek na doniczki i doniczek do domu i ogrodu.

20. www.ceram-plast.pl – doniczki do domu i na taras, w tym ceramiczne “palmówki”, są też krasnale 😛

21. www.sklepogrodniczy.pl – doniczki plastikowe, do tego nasiona, nawozy, różne narzędzia ogrodnicze, rękawice i środki przeciw szkodnikom.

22. www.euroogrod.com.pl – tu znajdziesz donice dębowe – i inne, ponadto szklarnie ogrodowe, akcesoria do nawadniania, nawozy i całkiem duży wybór różnych roślin do ogrodu.

23.  www.plantariumshop.pl – osłonki i rośliny w doniczkach gotowe do ustawienia w mieszkaniu 🙂 Są też dekoracje do mieszkania, pomysły na prezenty i nieco szlachetnej biżuterii.

24. www.plantsandpots.com – gotowe rośliny w ozdobnych doniczkach i lasy w słoiku.

25. www.oaza-palmy.pl – sklep z bambusami i nasionami egzotyków, jak napisała o nas przemiła 'prawie’ konkurencja 'fajni ludzie, super bambusy, fairplay’ 🙂

 

Tę listę będę chętnie uzupełniać, więc jeśli macie jakieś inne godne polecenia, dajcie znać w komentarzach!

 

Sylwia Hennek

blogerka, miłośniczka palm, bambusów i czekolady. Te trzy rzeczy widzi wszędzie - oglądając "Ojca chrzestnego", podróżując po Bałkanach czy spacerując po krakowskim rynku. Rośliny i czekolada to dla niej sposób na znalezienie chwili oddechu w pędzącym świecie.