Bezpłatny mini-kurs mailowy 👉🏻 Jak kupić zdrową palmę do ogrodu, na balkon lub taras 🌴 (klik)

Ziemia do przesadzania palmy koralowej | PYTANIA CZYTELNIKÓW

Dopiero co kupiłeś swoją palmę koralową i nie wiesz do jakiej ziemi ją przesadzić? Widzisz też w doniczce grzybki i drobne kuleczki, i nie wiesz co to jest? Nad tym zastanawiała się Natalia, która napisała do mnie ostatnio. Może i Tobie pomogą odpowiedzi na powyższe pytania :)

 

 

PYTANIE NATALII

 

Witam serdecznie! Dziś zakupiłam takie oto dwie roślinki, palmy Chamedorea (palma koralowa, chamedora):

 

 

 

W jednej były małe białe grzybki niestety nie zauważyłam przy zakupie, wydlubałam je czy. To oznacza że roślina jest chora? Proszę napisać jaką ziemię zakupić, aby je przesadzić? Ponadto dodam jeszcze, że w ziemi znajdują się taki oto kulki:

 

 

MOJA RADA
 
Piękne chamedorki! Grzybki to nic takiego, jeśli je usunęłaś to super. Czasem w ziemi coś się rozwinie, dla palemek nie jest to jakieś zagrożenie. Wystarczy je usunąć, a jeśli już wiesz, że palmę będziesz przesadzać – to wymienisz jej też ziemię.

Po zakupie właśnie bardzo polecam przesadzić palmy do ziemi do palm, ja używam tego podłoża.

W moim sklepie jest też wygodny zestaw do przesadzania palm z ziemią, perlitem i keramzytem oraz nawozem. Pamiętaj, by palm nie nawozić od razu po przesadzeniu, tylko poczekać przynajmniej 6 tygodni – by nie popalić im korzonków.
Kulki spokojnie zostaw, to nasionka, z których chamedora wyrosła. Czasem jeszcze z nich coś pobiera ze składników, które w sobie zawierają. Jeśli odpadają same, to można je usunąć, ale lepiej nie odrywać na siłę.

 

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *