Jak rośnie bambus bez bariery korzeniowej

Dwa lata temu posadziłam w ogródku obok truskawek mamy – ponieważ tam akurat było wolne miejsce – bambusy drzewiaste. W większości był to Phyllostachys bissetii. Posadziłam je tam bez bariery korzeniowej, aby je zahartować, a potem wykopać i rozmnożyć. Zobacz jak rośnie bambus bez bariery korzeniowej.

 

Zatem po dwóch zimach spędzonych w gruncie, w miejscu bardzo wietrznym, bez żadnego okrycia za wyjątkiem warstwy śniegu (o ile akurat spadł), okazuje się, że bambusom bardzo się to miejsce przy truskawkach spodobało. Tak bardzo, że wypuszczają ładne, grube pędy pomiędzy sadzonkami mamy:) W przyszłym tygodniu będą wykopane i posadzone do doniczek. Bambusy celowo było wysadzane bez bariery, wiedziałam bowiem, że nie będą tam rosnąć na stałe.

Na zdjęciach możecie zobaczyć jak rośnie bambus drzewiasty. Dlatego moim zdaniem, jeśli chcemy mieć bambusy drzewiaste w ogrodzie – bariera korzeniowa jest konieczna. Bambusy w miarę wieku będą rosnąć coraz szybciej i ekspansywniej, a wtedy już może być ciężko je okiełznać.

 

bambus
Młody pęd bambusa Phyllostachys bissetii wyrósł tuż przy truskawce.

 
 
jak rośnie bambus
Agrowłóknina, jak widać, to dla pędów żaden problem, ta wypukłość w środku zdjęcia to kolejny pęd, który chce dostać się na powierzchnię.

jak rośnie bambus
Pęd pod agrowłókniną wyrósł w odległości 110 cm od rośliny-matki, najdalszy pęd wyrósł w odległości 150 cm.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *