Cześć, jestem Sylwia

Chcę Ci pomóc stworzyć swoją zieloną oazę! Taką, która pomoże Ci na chwilę się zatrzymać, nabrać oddechu i energii. W mieszkaniu, na tarasie czy na balkonie, w ogrodzie.

Każde z tych miejsc dzięki roślinom może stać się Twoim ulubionym do odpoczynku. A dzięki roślinom egzotycznym możesz we własnym domu czuć się jak na wakacjach. Cały rok :)

Marzysz o chwili relaksu wśród roślin?

Może wiesz jak to jest…

Widzisz w sklepie piękną palmę, która będzie idealnie pasować Ci do salonu. Kupujesz ją, ale nie za bardzo wiesz, co dalej. Radość nie trwa długo, bo palma zaczyna marnieć w oczach, a Ty nie wiesz, co jest nie tak i co zrobić… 

Albo marzysz o palmie w ogrodzie, takiej całorocznej, która byłaby Twoją dumą, jednak nie masz pojęcia jaką wybrać, jak o nią dbać, by pięknie i zdrowo rosła, a przede wszystkim – jak ją zimować i nie zmarnować pieniędzy? 

A może chcesz osłonić się kojąco szumiącym żywopłotem z bambusów, tylko nie masz pewności, czy to rozwiązanie dla Ciebie i czy na pewno wytrzymają polską zimę? 

Odnajdujesz się w tych sytuacjach, a do tego o ból głowy przyprawia Cię szukanie w internecie praktycznych wskazówek w temacie uprawy egzotyków… bo: 

  • zajmuje Ci mnóstwo czasu
  • znajdujesz różne, nieraz nawet sprzeczne informacje
  • nie masz pewności, czy te wskazówki rzeczywiście są wiarygodne i dają efekty
  • i czy tak naprawdę nie tracisz czasu siedząc w internecie i przekopując stronę za stroną, oglądając filmik za filmikiem, próbując wyciągnąć wnioski na własną rękę

Tyle godzin, a Ty nadal nie masz pewności, jak uprawiać rośliny egzotyczne z frajdą i pięknymi efektami. Brzmi znajomo? :) Na szczęście jesteś w dobrym miejscu. 

A może projektujesz ogrody?

Tym bardziej potrzebujesz rozwinąć solidne egzotyczne kompetencje, które pozwolą Ci poszerzyć swoją ofertę i adekwatnie podnieść cenę za projekt, zachwycić swoich klientów  i wyróżnić się na rynku. 

Zbieranie własnych doświadczeń zajmuje lata, a przeszukiwanie sieci by znaleźć rzetelne informacje sprawdzone na polskim przynajmniej dziesiątki godzin, jeśli nie więcej. A Ty z pewnością nie masz na to czasu. Potrzebujesz konkretnych, praktycznych wskazówek, które od razu możesz zastosować w projektach dla Twoich klientów. Szczególnie, jeśli sięgasz po klientów premium.

Jestem tu dla Ciebie

Niezależnie od tego, czy egzotyczne rośliny uprawiasz dla własnej przyjemności czy pomagasz spełnić marzenie o pięknym ogrodzie swoim klientom – jestem tu dla Ciebie. 

Moją misją jest sprawić, że dzięki zrozumieniu jak rosną, czego potrzebują i od czego zależy sukces, z łatwością zamienisz tę wiedzę w praktykę, a wskazówki w satysfakcję. Jestem bowiem przekonana, że podstawą sukcesu jest właśnie wiedza. 

Jeśli tylko wiesz, co robić, jak i kiedy – świat egzotyki stoi przed Tobą otworem.

Skąd ta pewność?

Bo sama przeszłam drogę od ekscytacji i niepewności do prawdziwej frajdy. Od googlowania, czytania, sadzenia, popełniania błędów i wyciągania z nich wniosków, testowania, weryfikowania różnych informacji na skórze moich roślin, aż do momentu, w którym mogę Ci tej długiej, 15-letniej drogi oszczędzić i podzielić się z Tobą doświadczeniem. 

Kiedy w 2007 roku zaczynałam przygodę z bambusami niemal nie było o nich informacji w polskiej sieci. Spędziłam setki godzin na researchu stron niemiecko- i anglojęzycznych. 

A ponieważ w 2008 roku powstał mój sklep z sadzonkami Oaza-Palmy.pl, bardzo zależało mi na tym, by swoim klientom nie tylko oferować piękne bambusy i palmy mrozoodporne, ale też wiedzę i wskazówki, jak je uprawiać. 

Dlatego w 2010 roku powstał blog BambusowySen.pl. A kiedy zainteresowanych egzotycznymi roślinami osób było już tak wiele, że nie nadążałam z odpowiadaniem na wszystkie pytania, powstały e-poradniki, w których zebrałam wszystkie najważniejsze informacje i porady w jednym miejscu. 

Wszędzie widzę bambusy

Różnymi roślinami egzotycznymi zajmuję się od 2007 roku. Jednak moje serce już na samym początku skradły bambusy i odtąd wszędzie je widzę (nawet w jednym z odcinków serialu Wiedźmin (S01E02) ;) 

To wtedy odwiedził mnie wujek i przywiózł pierwszego bambusa z niemieckiej szkółki. Powiedział: to jest bambus, może pasowałby do polskich ogródków? 

Tym bambusem była fargesia parasolowata o liściach w tak świeżo zielonym kolorze i tak miękkich, że nie mogłam od nich oderwać wzroku i palców.

Sadziłam bambusy w rodzinnym ogrodzie. Odwiedzałam z wujkiem europejskich hodowców. Czytałam więcej, sadziłam kolejne. Popełniałam błędy (posadziłam na przykład ekspansywny gatunek bez bariery korzeniowej i wyrósł 3 m dalej – w truskawkach mamy). I z błędów wyciągałam wnioski. Gdy otworzyłam sklep Oaza-Palmy.pl, niedługo potem przyjechał do naszej siedziby dyrektor opolskiego Zoo – pierwszy tak duży klient. Wtedy już wiedziałam, że te rośliny mają w Polsce duży potencjał. Bambusy, które od tej pory w opolskim Zoo rosną, są moją największą dumą (możesz zobaczyć je tu).

Tak, odbiła mi palma na punkcie egzotyki (I Tobie również może!)

Teraz w domu mam mnóstwo różnych palm, na balkonach wiele bambusów, palm, banany, kufliki, jagody goji… Mam dwa koty, dlatego zawsze zwracam też uwagę na to, by rośliny u mnie były dla nich bezpieczne.

Na Bambusowym Śnie chcę pokazać, jak piękne są rośliny egzotyczne, ile spokoju wnoszą do naszej przestrzeni – i serca. I że ich uprawa wcale nie musi być skomplikowana. 

Nie znaczy to, że uprawa każdej egzotycznej rośliny to kaszka z mleczkiem, ale z pewnością nie ma potrzeby utrudniania sobie życia tam, gdzie nie jest to konieczne. Podstawa to wiedzieć, co, jak i kiedy zrobić, zamiast poruszać się po omacku, tracąc frajdę i pieniądze.

I taka jest moja misja – pomagać Ci przydatnymi, sprawdzonymi wskazówkami, które zastosujesz i z radością będziesz obserwować ich efekty.
Tutaj możesz zobaczyć, że umiemy w palmy i Ciebie nauczymy!

Case study

Opinie klientów

Opinie klientów

Wybierz odpowiednią dla Ciebie opcję

Gdzie jesteś na egzotycznej ścieżce?

Jestem zielony

Jeśli jesteś na samym starcie przygody z egzotycznymi roślinami, chcesz je poznać i uprawiać – wybierz tę opcję.

Już uprawiam

Masz już egzotyki, ale nadal nurtują Cię jakieś pytania, bądź po prostu chcesz wejść głębiej i poznać je lepiej? To opcja dla Ciebie.

Projektuję ogrody

Potrzebujesz profesjonalnego wsparcia, które pomoże Ci projektować ogrody, tarasy i balkony z egzotyczną nutą? Wybierz tę opcję.