BAMBUS

Wszędzie widzę bambusy i pewnie dlatego o nich piszę.

Chcę pokazać, jak piękne są to rośliny, ile spokoju wnoszą do ogrodu – i serca. Są dla mnie żywym i kojąco zielonym wspomnieniem lata. Razem z palmami są namiastką egzotycznych wakacji  w donicy.

Mam nadzieję, że gdy raz poczujesz, jak szum bambusowych liści poruszanych wieczornym letnim wiatrem rozluźnia spięte mięśnie – zakochasz się w nich tak jak ja.

BAMBUSOWA HISTORIA

Zajmuję się bambusami od 2007 roku. Wtedy odwiedził mnie wujek i przywiózł pierwszego bambusa z niemieckiej szkółki. Powiedział: to jest bambus, może pasowałby do polskich ogródków? Tym bambusem była fargesia parasolowata o liściach w tak świeżo zielonym kolorze, że nie mogłam od nich oderwać wzroku.

Zaczęłam czytać o bambusach. Posadziłam je w rodzinnym ogrodzie. Odwiedzałam z wujkiem europejskich hodowców. Czytałam więcej, więcej też sadziłam. Popełniałam błędy (posadziłam ekspansywny gatunek bez bariery korzeniowej i wyrósł 3 m dalej – w truskawkach mamy). I naprawiałam je. Otworzyłam sklep Oaza-Palmy. Niedługo potem przyjechał dyrektor opolskiego Zoo. Bambusy, które od tej pory w nim rosną, są moją największą dumą (możesz zobaczyć je tu).

BAMBUSOWY SEN

Wiele osób pytało mnie o bambusy i ich uprawę w Polsce. Założyłam więc Bambusowy Sen – blog, w którym dzielę się moją wiedzą i zarażam fascynacją. Jeśli jeszcze nic nie wiesz o tych roślinach, sprawdź wpis bambus ogrodowy dla początkujących. A może masz już bambusy, ale nie wiesz jak je pielęgnować? Wtedy zajrzyj do wpisu: przycinanie bambusów.

Z moich wpisów dowiesz się również, jakim bambusem możesz osłonić się od sąsiada albo zakryć niezbyt ładny kąt w ogrodzie. Podpowiadam, który gatunek najlepiej sprawdza się na małym balkonie, który na dodatek jest w cieniu. Piszę też o tym, jak uprawiać bambusy w Polsce, aby były zdrowe.

Wszędzie widzę bambusy (i palmy), a z wakacji przywożę więcej zdjęć roślin niż rodziny:) Rośliny egzotyczne to dla mnie wakacje w donicy, dlatego na blogu znajdziesz również wpisy o uprawie palm, ciekawostki oraz wpisy gościnne pasjonatów, którym też odbiła palma:)

A kiedy już poczytasz, zajrzyj do mojego sklepu Oaza-Palmy. Może znajdziesz w nim swoje własne spełnienie bambusowych snów.

NAPISZ DO MNIE

 

Zawsze cieszę się, gdy rozmawiam z miłośnikami roślin i wtedy, kiedy mogę pomóc.

Jeśli masz pytanie lub potrzebujesz porady – napisz do mnie:

blog@bambusowysen.pl

 

Zajrzyj także na moje profile społecznościowe: