Egzotyczna Pogawędka to cotygodniowe spotkania na żywo, na których poruszam różne tematy związane z egzotycznymi roślinami: bambusami, palmami, agawami, bananami i nie tylko. Opowiadam jak je wybrać, jak sadzić i uprawiać, co robić a czego niekoniecznie. Staram się pokazać, że rośliny egzotyczne wcale nie muszą być tak trudne w uprawie, jak nam się wydaje. Nagrania z tych spotkań wrzucam także na bloga.

#Egzotycznapogawędka odbywa się w każdy piątek o 19:00 na naszej facebookowej grupie i na fanpage’u. Zapraszam, jeśli masz ochotę być na żywo!

W tym odcinku znajdziesz:

  • odpowiedź na pytanie Ignacego: Jakie ma pani rośliny? (A że mam nieduże mieszkanie i dwa koty, dowiecie się jakie mam gatunki, które dla kotów są bezpieczne. Pokazuję też pachirę wodną, chamedorę metaliczną i palmę koralową.)
  • kroki, które warto podjąć, gdy Twoja palma marnieje

Poniżej znajdziesz nagranie, a zaraz później krótki transkrypt jeśli chcesz wiedzieć co działo się w danej minucie spotkania 🙂

 

4:00 – pokazuję jakie mam rośliny w domu

11:00 – opowiadam co po kolei zrobić, gdy Twoja palma marnieje

16:26 – wyjaśniam, czy czy palmy lubią być spryskiwane czy nie

18:40 – polecam fajną alternatywę zamiast spryskiwania liści palm

20:20 – pytanie w trakcie live ’Mam problem z palmą, liście się kurczą i stają się ciemne. Co może być przyczyną?’

21:14 – jak powinna być ziemia dla palm?

27:40 – opowiadam, dlaczego tak ważne jest wiedzieć jaką dokładnie masz palmę w domu. Tutaj możesz pobrać darmowy PDF i sprawdzić czy Twoja palma domowa to chamedora, areka, czy kencja! Ta wiedza pomoże Ci lepiej o nie zadbać, bo różne gatunki mają nieco inne wymagania.

 

🌿 LISTĘ WSZYSTKICH EGZOTYCZNYCH POGAWĘDEK ZNAJDZIESZ TUTAJ

 

Zacznij tutaj | Playlista Egzotycznych Pogawędek

 

Sylwia Hennek

blogerka, miłośniczka palm, bambusów i czekolady. Te trzy rzeczy widzi wszędzie - oglądając "Ojca chrzestnego", podróżując po Bałkanach czy spacerując po krakowskim rynku. Rośliny i czekolada to dla niej sposób na znalezienie chwili oddechu w pędzącym świecie.