Egzotyczna Pogawędka to cotygodniowe spotkania na żywo, na których poruszam różne tematy związane z egzotycznymi roślinami: bambusami, palmami, agawami, bananami i nie tylko. Opowiadam jak je wybrać, jak sadzić i uprawiać, co robić a czego niekoniecznie. Staram się pokazać, że rośliny egzotyczne wcale nie muszą być tak trudne w uprawie, jak nam się wydaje. Nagrania z tych spotkań wrzucam także na bloga.

 

#Egzotycznapogawędka odbywa się w każdy piątek o 19:00 na naszej facebookowej grupie i na fanpage’u. Zapraszam, jeśli masz ochotę być na żywo!

W tym odcinku odpowiadam na pytania grupowiczów:

  • Joanna pyta: Mój bambus, niestety nie pamiętam nazwy, na początku października przesadziłam go do dużej donicy-średnica 50 cm, nie mam możliwości do gleby niestety. Taki jakiś biedny jest, nie wiem co robić, podlewam raz w tyg ok. 4 litry wody. Jeszcze się zima nie zaczęła a ja już się boję że jej nie przetrzyma 😞 Czy to normalne, że bambusy tak wyglądają pod koniec listopada?
  • Łukasz pyta: Czy małe bambusy Fargesie ok, 40 cm wys (od maja w gruncie) dogrzewać kablem grzejnym czy wystarczy okryć agrowlokniną na zimę?

 

Do tego odpowiadam na kilka pytań Marcina:

  • Nawozić czy nie nawozić sadzonki bambusa przy sadzeniu
  • W jakim wieku są sadzonki kupowane w Oaza-Palmy.pl
  • Jak szybko młody bambus rośnie na maksymalnej głębokości 50 cm?
  • Czy rozmnażane bambusy kłącza wkładać najpierw do doniczek, czy od razu do ziemi?
  • Jak długo trzymać w gruncie roślinę – matkę i jakie ona ma znaczenie dla przyszłej kolonii, kłączy, roślin-dzieci?

 

Poniżej znajdziesz nagranie, a zaraz później krótki transkrypt jeśli chcesz wiedzieć co działo się w danej minucie spotkania 🙂

 

 

2:30 – opowiadam na pytanie Joanny

9:10 – odpowiadam na pytanie Łukasza

13:30 – opowiadam na pytanie Marcina, czy nawozić sadzonki

16:22 – W jakim wieku są sadzonki kupowane w Oaza-Palmy.pl?

18:27 – Jak szybko młody bambus rośnie na maksymalnej głębokości 50 cm?

21:17 – Czy rozmnażane bambusy kłącza wkładać najpierw do doniczek, czy od razu do ziemi?

23:45 –  Jak długo trzymać w gruncie roślinę – matkę i jakie ona ma znaczenie dla przyszłej kolonii, kłączy, roślin-dzieci?

 

 

🌿 LISTĘ WSZYSTKICH EGZOTYCZNYCH POGAWĘDEK ZNAJDZIESZ TUTAJ

 

Zacznij tutaj | Playlista Egzotycznych Pogawędek

 
 

Sylwia Hennek

blogerka, miłośniczka palm, bambusów i czekolady. Te trzy rzeczy widzi wszędzie - oglądając "Ojca chrzestnego", podróżując po Bałkanach czy spacerując po krakowskim rynku. Rośliny i czekolada to dla niej sposób na znalezienie chwili oddechu w pędzącym świecie.