Bezpłatny mini-kurs mailowy 👉🏻 Jak kupić zdrową palmę do ogrodu, na balkon lub taras 🌴 (klik)

5 sposobów na wykorzystanie małych woreczków ZIP po nasionach

W ekologii chodzi o to, żeby nie tylko ograniczyć produkcję plastiku, ale też żeby wykorzystywać ponownie to co już mamy. Tak się składa, że nasze nasiona palm, bananów, juk i agaw wysyłamy właśnie w mini woreczkach ZIP. Sam rozmiar wydaje się niepozorny, ale w dzisiejszym artykule pokażemy Wam jak w kreatywny sposób wykorzystać te woreczki do zadań specjalnych.

1.Woreczki super sprawdzą się do przechowywania kolczyków, czy biżuterii. Nie wiem, czy wiecie, ale srebrna biżuteria pozostawiona luzem w pojemniku zacznie czernieć i będzie wymagała częstszego czyszczenia. Dodatkowo chowając ją do woreczków ZIP zapobiegniemy plątaniu się naszyjników.

 

 

biżuteria w woreczkach
Jak wykorzystać woreczki ZIP?

2. Skoro przy plątaniu już jesteśmy to małe woreczki mogą posłużyć do przechowywania słuchawek – kto raz miał poplątane słuchawki ten wie, jaka to przyjemność przekładać jeden kabelek przez drugi.

 

 

słuchawki w woreczku
Jak wykorzystać woreczki ZIP?

3. Do woreczka możesz schować tabletki – jedną lub dwie, i włożyć do torebki. Kobiece torebki bywają naprawdę ciężkie, więc każdy zaoszczędzony gram jest na wagę złota :)

 

 

tabletki w woreczku
Jak wykorzystać mini woreczki ZIP?

4. Coś dla kociarzy – jeśli macie mruczki w waszych domach to włóżcie do woreczka sypaną kocimiętkę, walerianę i szczelnie zamknijcie. Kot czując zapach ziół będzie w niebo wzięty! Jeśli chcesz „zaszaleć” jeszcze bardziej to możesz taki woreczek delikatnie uchylić (nie domykać całego) i włożyć do środka jakieś zabawkowej myszki i zaszyć. Zabawa na cały dzień gwarantowana!

 

 

kocimiętka
Kocimiętka w woreczku ZIP

5. Jedziesz na wakacje w ciepłe kraje? Kusi cię zakup aromatycznych przypraw? Świetnie się składa bo w takich mini woreczkach ZIP można te przyprawy bezpiecznie przewozić bez obaw, że cała torba będzie pachniała curry :D 

 

 

Przyprawy w woreczku
Przyprawy w woreczku

A ty jak wykorzystujesz swoje woreczki ZIP? Wejdź na naszą grupę na facebooku i podziel się swoimi pomysłami!

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *