Chcesz się ze mną przenieść do Malezji i Singapuru? Obserwuj relację na Instagramie! (klik📲)

Bambusowy oszust – czyli trawa udająca bambus (bambus pokojowy)

Bambus pokojowy (Pogonatheum paniceum lub Saccharum paniceum) to zgrabna, żywo zielona, bujna trawka, która wcale nie jest bambusem. Ta spotykana często w marketach ogrodniczych trawa należy do rodziny wiechlinowatych, podobnie zresztą jak prawdziwe bambusy. Pochodzi z tropikalnych i subtropikalnych regionów Azji Południowo-Wschodniej i wykształca podzielone na segmenty łodygi oraz delikatne, lekko obwisające, nieduże listki. To dość popularna roślina pokojowa, którą wykorzystuje się także we florystyce.

 

Pielęgnacja bambusa pokojowego:

Trawa ta wymaga wilgotnego (a nawet mokrego) podłoża i jasnego stanowiska. Powinna rosnąć w miejscu ciepłym (20-25 st. C), gdzie zimą temperatura nie spada poniżej 15 st. C. Zimą nieco ograniczamy podlewanie. Warto zadbać o większą wilgotność powietrza i spryskiwać liście miękką wodą.

KUP E-BOOK O BAMBUSACH!

 

Dokładniejszy opis tej roślinki znajdziecie w internetowej encyklopedii roślin kwiaty-ogrody.pl.

Jeśli szukasz informacji na temat uprawy bambusów w domu, sprawdź ten post.

  2 odpowiedzi

  1. miałem kilka razy, niestety bambusik szybko :dziczał”: wszystkie łodygi robiły się suche u podstaw i tylko końcowki były ładne i zielone. Próbowałem, kombinowałem, ale to był dla mnie kwiatek na pół roku … szkoda, bo strasznie mi się podoba…

   1. To taka trochę humorzasta roślina, zbyt duża różnica temperatur w dzień i w nocy, albo zbyt mała wilgotność powietrza i pokazuje, że nie bardzo jej to odpowiada. Ale zgadzam się, śliczna jest, taka chmura zieleni:)

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *