Bambus pokojowy (Pogonatheum paniceum lub Saccharum paniceum) to zgrabna, żywo zielona, bujna trawka, która wcale nie jest bambusem. Ta spotykana często w marketach ogrodniczych trawa należy do rodziny wiechlinowatych, podobnie zresztą jak prawdziwe bambusy. Pochodzi z tropikalnych i subtropikalnych regionów Azji Południowo-Wschodniej i wykształca podzielone na segmenty łodygi oraz delikatne, lekko obwisające, nieduże listki. To dość popularna roślina pokojowa, którą wykorzystuje się także we florystyce.

 

Pielęgnacja bambusa pokojowego:

Trawa ta wymaga wilgotnego (a nawet mokrego) podłoża i jasnego stanowiska. Powinna rosnąć w miejscu ciepłym (20-25 st. C), gdzie zimą temperatura nie spada poniżej 15 st. C. Zimą nieco ograniczamy podlewanie. Warto zadbać o większą wilgotność powietrza i spryskiwać liście miękką wodą.

KUP E-BOOK O BAMBUSACH!

 

Dokładniejszy opis tej roślinki znajdziecie w internetowej encyklopedii roślin kwiaty-ogrody.pl.

Jeśli szukasz informacji na temat uprawy bambusów w domu, sprawdź ten post.

Sylwia Hennek

blogerka, miłośniczka palm, bambusów i czekolady. Te trzy rzeczy widzi wszędzie - oglądając "Ojca chrzestnego", podróżując po Bałkanach czy spacerując po krakowskim rynku. Rośliny i czekolada to dla niej sposób na znalezienie chwili oddechu w pędzącym świecie.