Palmy to dla mnie jedne z najbardziej efektownych roślin doniczkowych. Zawsze uważałam je za niezwykle eleganckie, a jednocześnie wprowadzające do wnętrza ożywiającą nutę egzotyki. Takie… wakacje w donicy. Dziś mam dla Was kilka inspirujących pomysłów na aranżacje wnętrz z wykorzystaniem palm.

 

 

AREKA – PALMA DO JASNYCH WNĘTRZ

 

 

Areka to najczęściej spotykana w sprzedaży palma. Już w produkcyjnej doniczce wyglada pięknie, kusząc świeżozielonymi, pierzastymi liśćmi. Jeśli chcesz, by rosła dobrze, zapewnij jej jasne miejsce i przesadź do świeżego podłoża.

 

 

Znajdziesz w nim wszystko, co musisz wiedzieć, by palma rosła jak najpiękniej. Jeśli nie wiesz, jaką masz palmę, nic straconego! W podziękowaniu za zapis dostaniesz darmowy PDF, który pomoże Ci ja rozpoznać.

 

 

Palma areka w doniczce
 
Areka chryzalidokarpus palma
 
Areka palma w doniczce
 
Areka palma w doniczce

 

Masz palmę domową, ale nie wiesz jaki to gatunek? To ważne, abyś mógł się nią prawidłowo opiekować! Mam dla Ciebie darmowy mini-poradnik jak rozpoznać czy masz arekę, chamedorę, czy kencję 🙂

 

e-book o palmach

CHAMEDORA – MALUCH NA PÓŁCIENISTĄ KOMODĘ

 

Chamedora lepiej czuje się w miejscu o bardziej rozproszonym świetle. Możesz ja postawić w przedpokoju, w sypialni po wschodniej stronie czy na biurku w swoim domowym biurze.

 

 

Palma chamedora koralowa
 
Palma chamedora koralowa
 
Palma chamedora koralowa
 
Palma chamedora koralowa

 

KENCJA – PALMA DO MIEJSC, W KTÓRYM INNYM TRUDNO ROSNĄĆ

 

Kencja świetnie sprawdzi się, kiedy dopiero zaczynasz przygodę z palmami doniczkowymi. Jest wytrzymała i łatwiej wybacza drobne błędy w uprawie.

 

 

palma kencja howea doniczkowa domowa
 
palma kencja howea doniczkowa domowa
 
palma kencja howea doniczkowa domowa
 
palma kencja howea doniczkowa domowa

 

Jeśli masz ochotę na więcej inspiracji z palmami w roli głównej, zajrzyj na mój Pinterest!

 


 
[custom-related-posts title=”Przeczytaj także” none_text=”None found” order_by=”title” order=”ASC”]

Sylwia Hennek

blogerka, miłośniczka palm, bambusów i czekolady. Te trzy rzeczy widzi wszędzie - oglądając "Ojca chrzestnego", podróżując po Bałkanach czy spacerując po krakowskim rynku. Rośliny i czekolada to dla niej sposób na znalezienie chwili oddechu w pędzącym świecie.