Większość bambusów można uprawiać w donicach na tarasie lub balkonie. Te egzotyczne trawy rosną szybko, wspaniale znoszą przycinanie i są łatwe w uprawie. Bambusy są coraz popularniejsze jako rośliny chroniące nas przed ciekawskimi oczami czy osłaniające wątpliwej urody elementy otaczającej architektury. Można odnieść wrażenie, że nasze bezpośrednie otoczenie, zwłaszcza w obszarach miejskich, staje się coraz mniejsze. Ekran widokowy z bambusów sprawi, że korzystanie z naszego ogrodu będzie samą przyjemnością, a drodzy sąsiedzi zazdrościć nam będą tej oazy relaksu i rekreacji.

Bambusy pomogą nam przysłonić także wysokie budynki w bezpośrednim sąsiedztwie, które widzimy leżąc wygodnie na fotelu. W ten sposób zyskana prywatność staje się coraz cenniejsza.

Poniżej znajdziesz kilka ciekawych pomysłów na wykorzystanie bambusów w charakterze bariery widokowej.

BAMBUSY NA EKRAN WIDOKOWY

Sylwia Hennek

blogerka, miłośniczka palm, bambusów i czekolady. Te trzy rzeczy widzi wszędzie - oglądając "Ojca chrzestnego", podróżując po Bałkanach czy spacerując po krakowskim rynku. Rośliny i czekolada to dla niej sposób na znalezienie chwili oddechu w pędzącym świecie.