Chcesz się ze mną przenieść do Malezji i Singapuru? Obserwuj relację na Instagramie! (klik📲)

Jak prawidłowo rozpakować paczkę z bambusem?

Pakowanie roślin to jeden z najważniejszych etapów poprzedzających wysyłkę Waszych zamówień z naszego sklepu Oaza-Palmy. Proces jest niezwykle czasochłonny, bo od tego jak zapakujemy paczkę i jak ją zabezpieczymy w dużej mierze zależy w jakim stanie paczka dotrze do Twojego domu. Takie solidne pakowanie wymaga też dobrego rozpakowania :) Dlatego, żeby Wam to ułatwić, przygotowaliśmy małą ściągę “jak poprawnie rozpakować paczkę z bambusem?”. Na końcu znajdziesz też kilka informacji o ty, co zrobić z sadzonką po rozpakowaniu.

 

Sadzonki bambusów
Bambusowe sadzonki

 

KROK I

 
Sprawdź czy karton nie jest uszkodzony – to bardzo ważne, żeby dobrze go obejrzeć z każdej strony czy nie jest rozerwany. Jeśli tak, możesz rozpakować paczkę przy kurierze, by sprawdzić jak się ma zawartość. My przyszywamy rośliny do opakowań, aby mogły dobrze przetrwać różne przygody, dlatego najlepiej sprawdzić jak się mają rozpakowując je.
 

Jak rozpakować paczkę z bambusem?
KROK I

 

KROK II

 
Przetnij sznurek zabezpieczający rośliny u dołu kartonu i ostrożnie go wyciągnij. Delikatnie połóż karton na boku.
 

Jak rozpakować paczkę z bambusem?
KROK II

 

KROK III

 
Rozetnij taśmę zabezpieczającą dół kartonu.
 

Jak rozpakować paczkę z bambusem?
KROK III

 

KROK IV

 
Ostrożnie wysuń rośliny trzymając za donicę.
 

Jak rozpakować paczkę z bambusem?
KROK IV

 

KROK V

 
Zdejmij taśmę papierową lub folię zabezpieczającą donicę.
 

Jak rozpakować paczkę z bambusem?
KROK V

 

KROK VI

 
Postaw rośliny w cieniu i podlej, jeśli podłoże jest suche.
 
___________________
 

WAŻNA INFORMACJA!

Jeśli Twoja paczka jest bardzo szeroka (na przykład zawiera 10 sadzonek w doniczkach 2,5 l)  zrób punkt 2 i rozetnij taśmę zabezpieczająca od góry. Wyjmij rośliny górą, chwytając je za krawędź doniczki.

 
Bambusy, które do Ciebie przyjechały mogą w swoich doniczkach być jeszcze kilka tygodni, jeśli jest taka potrzeba, bo na przykład czekasz na ogrodnika albo na donice. Wtedy trzeba pilnować, by ziemi a nie przeschła im na wiórek. Mogą stać na zewnątrz, to lepsze niż trzymanie ich w pomieszczeniu. Im szybciej bambusy trafią do ziemi w ogrodzie czy większej doniczki, tym lepiej, bo szybciej mogą zacząć się w nomym miejscu ukorzeniać :)

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *