Bezpłatny mini-kurs mailowy 👉🏻 Jak kupić zdrową palmę do ogrodu, na balkon lub taras 🌴 (klik)

Zimowanie bananów i daktylowców + popiół z kominka jako nawóz? | Egzotyczna Pogawędka #22

Egzotyczna Pogawędka to cotygodniowe spotkania na żywo, na których poruszam różne tematy związane z egzotycznymi roślinami: bambusami, palmami, agawami, bananami i nie tylko. Opowiadam jak je wybrać, jak sadzić i uprawiać, co robić a czego niekoniecznie. Staram się pokazać, że rośliny egzotyczne wcale nie muszą być tak trudne w uprawie, jak nam się wydaje. Nagrania z tych spotkań wrzucam także na bloga.

#Egzotycznapogawędka odbywa się w każdy piątek o 19:00 na naszej facebookowej grupie i na fanpage’u. Zapraszam, jeśli masz ochotę być na żywo!

Tym razem odpowiadam na pytania grupowiczów:

  • Czy popiół z kominka (po drewnie) nadaje się jako nawóz do bambusa w ogrodzie?
  • Schowałem bananowce Ensete ventrocisum ‘Maurelii’, Musa basjoo, Musella lasiocarpa i banan śnieżny (liście poobcinane) oraz małe sadzonki Trachycarpusa i waszyngtonii do piwnicy i zacząłem je doświetlać lampą do roślin plus nawilżacz powietrza. Temperatura ok. 17 stopni. Widzę, że banany wypuszczają nowe liście. Czy jeżeli mają takie warunki to podlewać je normalnie i pozwolić rosnąć? Czy raczej uśpić? I dlaczego?
  • Czy mogłabym Panią prosić o radę w sprawie mojego daktylowca? Leciwą palmę dostałam od babci ,miała suche liście, 3 musiałam uciąć bo były w opłakanym stanie, w lecie trzymałam na tarasie (teraz wiem że w złym miejscu powinna mieć więcej słońca). Teraz trzymam ją w mieszkaniu, bo boje się przymrozków. Nie wiem czy wynieść ją do garażu?Panuje tam w zimi temperatura do 10 stopni max, ale nie ma tam okna. W mieszkaniu trzymam już ją około miesiąc i czy jak wyniosę teraz do garażu czy nic się złego z nią nie stanie?

A Oprócz tego:

 

Poniżej znajdziesz nagranie, a zaraz później krótki transkrypt jeśli chcesz wiedzieć co działo się w danej minucie spotkania :)

 

 

4:52 odpowiadam na pytanie Bartka dotyczące popiołu z kominka jako nawozu

7:22 – opowiadam na pytanie Piotra dotyczące zimowania bananów w piwnicy

10:22 – odpowiadam na pytanie Ani w temacie przezimowania daktylowca kanaryjskiego

14:45 – mówię o tym czym ściółkować bambusy przed zimą i jak grubo. Tutaj możecie sobie pobrać darmowe checklisty z materiałami, które przydają Wam się do zimowania bambusów (i innych rośłin w ogrodzie i w donicaach!).

19:47 – kilka słów o nowym konkursie z nagrodami w postaci mixu nasion egzotyków. Śledź nasz fanpage na Facebooku, by nie przegapić następnych konkursów :)

20:50 – opowiadam o darmowy wydarzeniu ‘Wyhoduj sobie palmę z nasion’

 

? LISTĘ WSZYSTKICH EGZOTYCZNYCH POGAWĘDEK ZNAJDZIESZ TUTAJ

 

Zacznij tutaj | Playlista Egzotycznych Pogawędek

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *