Co zrobić z usychającymi liśćmi palmy?

Jakiś czas temu napisała do mnie Kamila z takim pytaniem: Co zrobić z usychającym liściem mojej waszyngtonii. Czy mam go obciąć? Przesłała też zdjęcia, na ktorych fajnie widać wspomniany liść, dlatego pomyślałam, że odpowiedź wrzucę również na bloga, może przyda się i Wam :)

 

dlaczego liście palmy schną

 

Jednym z powodów, dlaczego liście palmy usychają jest po prostu… ich starzenie się. To naturalny proces, którym zupełnie nie musisz się martwić. Po czym poznasz, że ma właśnie miejsce u Twojej palmy? Będzie to fajnie widać na poniższych zdjęciach. Schną i żółkną najstarsze, czyli najbardziej zewnętrzne liście, a inne mają się zupełnie dobrze. Jeśli zaś u Twojej palmy schną tylko końcówki liści, to powód może być też inny, niż starzenie się. 

dlaczego liście palmy usychają

Dlaczego liście palmy schną?

v

Co zrobić, gdy liście palm usychają ze starości?

 

Obetnij je ostrym sekatorem tuż przy kłodzinie, czyli pniaczku palmy. W ten sposób również tworzy się właśnie ta kłodzina. Obcięty liść nie będzie już wymagał od palmy energii, było utrzymywać. A i tak ściągała z niego składniki odżywcze – czego efektem jest właśnie żółknięcie. Zadbaj o dobre podlewanie palmy, a także o jej nawożenie, by miała wystarczająco sił do wydawania nowych liści.

dlaczego liście palmy schną

Jak i czym nawozić palmy doniczkowe? | Egzotyczna Pogawędka #18

 


 

    Sprawdź pozostałe artykuły

    Podobne wpisy

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *