Bezpłatny mini-kurs mailowy 👉🏻 Jak kupić zdrową palmę do ogrodu, na balkon lub taras 🌴 (klik)

Ostatnie dni przedsprzedaży bambusów | Egzotyczna Pogawędka #34

Egzotyczna Pogawędka to cotygodniowe spotkania na żywo, na których poruszam różne tematy związane z egzotycznymi roślinami: bambusami, palmami, agawami, bananami i nie tylko. Opowiadam jak je wybrać, jak sadzić i uprawiać, co robić a czego niekoniecznie. Staram się pokazać, że rośliny egzotyczne wcale nie muszą być tak trudne w uprawie, jak nam się wydaje. Nagrania z tych spotkań wrzucam także na bloga.

 

#Egzotycznapogawędka odbywa się w każdy piątek o 19:00 na naszej facebookowej grupie i na fanpage’u. Zapraszam, jeśli masz ochotę być na żywo!

W tym odcinku Pogawędki:

  • Przypominam o kończącej się przedsprzedaży sadzonek bambusów. Zamówienia możecie składać aż do 2 marca 2021, do 20:00. Cennik i maila ze szczegółami i formularzem zamówienia otrzymacie po zapisaniu się na tej stronie
  • Odpowiadam też na pytania o uprawę bambusów w Polsce – o dobór gatunków do donic, do ogrodu, wymieniam 3 moje ulubione bambusy drzewiaste i 3 kępowe.
  • Zdaję również relację z naszych prac nad e-bookiem o palmach mrozoodpornych, którego piszemy z Andrzejem Sobkowiakiem.

 

Poniżej znajdziesz nagranie, a zaraz później krótki transkrypt jeśli chcesz wiedzieć co działo się w danej minucie spotkania ?

 

2:25 – kilka słów o kończącej się przedsprzedaży sadzonek bambusów

3:40 – mówię o tym jak pobrać cennik przedsprzedażowy bambusów (wspomniany link)

9:40 – mówię o tym co zrobić jeśli nie wiecie jaki gatunek bambusa wybrać do waszego ogrodu (Link do quizu ‘Zacznij tutaj’)

11:20 – opowiadam o pracach nad e-bookiem o palmach mrozoodpornych (zapisz się na listę zainteresowanych e-bookiem tutaj), (kanał Youtube Andrzeja)

19:30 – odpowiadam na pytanie “Jaki bambus nadaje się do dużej donicy w celu zrobienia ściany zasłaniającej? W miarę zimozielony przed wejście główne” (Żywopłot z bambusa kępowego)

21:00 – odpowiadam na pytanie “W jakiej odległości od płotu powinno się posadzić bambus drzewiasty np. złotobruzdowy? Czy wystarczy 30-40 cm? I w jakiej odległości od płotu musi być zapora korzeniowa?” (w jakiej odległości sadzić bambusy drzewiaste), (w jakiej odległości sadzić bambusy kępowe)

22:57 – odpowiadam na pytanie “Czy do przecięcie kłącza aureocaliusa wystarczy szpadel czy trzeba odsłonić i użyć sekatora (posadziłem bez bariery)” (Jak zadbać o bambus wiosną?)

25:10 – odpowiadam na pytanie “Czy są jakieś niewielkie bambusy na balkon?”

26:03 – odpowiadam na pytanie “Hej Sylwia, gdybyś miała wymienić ulubione bambusy, np 3 drzewiaste i 3 kępowe, to które by to były? Zamówienie już poszło, ale zastanawiam się czy któregoś nie przegapiłam :)”

30:07 – odpowiadam na pytanie “Ile metrów przeznaczyć bambusowi złotobruzdowemu robiąc barierę korzeniową?”

30:40 – odpowiadam na pytanie “Jaką odmianę fargezji polecasz do donicy, żeby miał prosty krój bez efektu fontanny?”

31:49 – odpowiadam na pytanie “Planuję odgrodzić się od sąsiadów bambusami. Jakie polecasz żeby w miarę szybko rosły i czy trzeba je na zimę okryć?”

35:04 – odpowiadam na pytanie “Czy wspomniane ciapki na tyczkach wskazują na ich poważne uszkodzenie?”

36:23 – odpowiadam na pytanie “Kiedy jest dobra pora na robienie sadzonek bambusa i jak powinna wyglądać taka sadzonka (chodzi o część podziemną)?”

 

? LISTĘ WSZYSTKICH EGZOTYCZNYCH POGAWĘDEK ZNAJDZIESZ TUTAJ

bambusowysen.pl/zacznij-tutaj-playlista-egzotycznych-pogawedek

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *